facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

bruce lee_04

На денешен ден (27 ноември) пред 73 години во Сан Франциско (Калифорнија, САД) е роден еден од најголемите и највлијателните ликови воопшто во светската поп култура. Роден во годината на змејот 1940 година и часот на змејот, величествениот, еден и единствен, мајсторот на боречките вештини и главен "виновник" за нивно устоличување во рамка на светската кутурна-поп ризница......Брус Ли (eng.Bruce Lee).

 Bruce Lee's_One_Inch_Punch_and_Six_Inch_Punch

Со трудољубива работа, залагање и макотрпни вежби постигнал максимум за еден човек што може да постигне на полето на телесното и умственото усовршување, без притоа да застрани во било какви порочни води, кои мора де се согласиме дека од секогаш постоеле, исто како што и засекогаш ке постојат. Идол за многу генерации и икона за совршенство на огромен број негови следбеници насекаде низ светот, без разлика на пол, раса, материјална положба или религиозно убедување.

Значењето на Брус Ли во светски рамки ширум земјината топка се состои не само на полето на боречките вештини, преку кинематографијата која ја има остварено своевремено, туку воопшто од еден универзален поглед на светот, филозофија на духот преточен преку ум, се до нековата крајна манифестација како физичка појава која плени со универзална човечка добрина, карактер, способност, волја и живост.

Срекен нека биде овој значаен ден за него кој веруваме дека преку својата оставштина задолжил голем број на генерации во иднината, за следење на неговиот пат...Оној вистинскиот...Патот на змејот...Највозвишеното митско суштество во кинеската митологија.

Фотографијата е превземена од официјалниот профил на Брус Ли администриран од страна на неговата ќерка Шенон Ли на фејсбук.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Занимливости

Поврзани статии

Број на посети:777Рејтинг:0Категорија:Забава
bruce-lee-odamna-imal-oset-za-politika
Објавено на 29 Октомври 2013, 18.10 часот.
Број на посети:1031Рејтинг:0Категорија:Рекле, а останале живи
vistinsko-ziveenje Вистински да се живее, значи да се живее за други. Брус...
Објавено на 27 Октомври 2013, 10.23 часот.
Број на посети:773Рејтинг:0Категорија:Занимливости
big-boss-world-premiereПо долгогодишна работа и борба за пробив на големото платно, Брус Ли конечно на денешен ден во 1971...
Објавено на 23 Октомври 2013, 19.43 часот.
Број на посети:631Рејтинг:0Категорија:Забава
chucknorrisapproved Интересно лого за принт на маички, чорапи, боксерки, женски градници...
Објавено на 20 Октомври 2013, 16.18 часот.
Број на посети:693Рејтинг:0Категорија:Занимливости
razlikataevodekolteto Денешните уметници (не сите) имаат една предност над некогашните (не сите). Но сите заедно имаат едно...
Објавено на 20 Октомври 2013, 15.37 часот.
Број на посети:703Рејтинг:0Категорија:Рекле, а останале живи
znaenjetoikarakterot "Знаењето ке во даде моќ, но карактерноста ке ви даде почит!" Bruce...
Објавено на 20 Октомври 2013, 06.51 часот.
Број на посети:1306Рејтинг:0Категорија:Занимливости
najgledan-film-vo-svetotДали сте знаеле дека постои информација во светската кинематографија која говори дека филмот "Валтер го...
Објавено на 06 Јули 2012, 17.17 часот.
Број на посети:450Рејтинг:0Категорија:Занимливости
-facebook Од 2004 година кога се појави идејата за глобалниот феномен наречен FaceMesh на почетокот наменет за...
Објавено на 17 Ноември 2010, 17.26 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#