facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

big bossПо долгогодишна работа и борба за пробив на големото платно, Брус Ли конечно на денешен ден во 1971 година ја имаше својата светска премиера во Хонг Конг со филмот "Големиот шеф" (анг."Big Boss" односно  "Fist of fury"). 

 

По емитувањето на овој филм и еуфоричната атмосфера која следеше после секоја кино претстава како во Кина така и последователно во целиот свет, големиот мајстор Брус Ли доживеа вртоглав успех во својата филмска кариера, како и воопшто како цивилизациска поп икона на современиот свет, без никакви граници насекаде речиси помеѓу сите постоечки култури и народи.

Успехот кој беше втемелен во основни човечки вредности, принципи, чистина на духовното постоење и надминувајки ги сите до тогаш познати предрасуди и граници во традиционалните боречки вештини, преточени со изворен жар и енергија подеднакво автентично и на кино платната и во реалноста, и ден денеска претставува репер за многу луѓе кои на еден или друг начин се во постојана борба за надминување на себеси.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Занимливости

Поврзани статии

Број на посети:673Рејтинг:0Категорија:Занимливости
srekjen-rodenden-legendo На денешен ден (27 ноември) пред 73 години во Сан Франциско (Калифорнија, САД) е роден еден од...
Објавено на 27 Ноември 2013, 19.10 часот.
Број на посети:766Рејтинг:0Категорија:Забава
bruce-lee-odamna-imal-oset-za-politika
Објавено на 29 Октомври 2013, 18.10 часот.
Број на посети:999Рејтинг:0Категорија:Рекле, а останале живи
vistinsko-ziveenje Вистински да се живее, значи да се живее за други. Брус...
Објавено на 27 Октомври 2013, 10.23 часот.
Број на посети:618Рејтинг:0Категорија:Забава
chucknorrisapproved Интересно лого за принт на маички, чорапи, боксерки, женски градници...
Објавено на 20 Октомври 2013, 16.18 часот.
Број на посети:682Рејтинг:0Категорија:Занимливости
razlikataevodekolteto Денешните уметници (не сите) имаат една предност над некогашните (не сите). Но сите заедно имаат едно...
Објавено на 20 Октомври 2013, 15.37 часот.
Број на посети:1291Рејтинг:0Категорија:Занимливости
najgledan-film-vo-svetotДали сте знаеле дека постои информација во светската кинематографија која говори дека филмот "Валтер го...
Објавено на 06 Јули 2012, 17.17 часот.
Број на посети:967Рејтинг:0Категорија:Забава
smrtni-zakani-akademija-los-angelis Официјална снимка на ЈУТЈУБ се појави деновиве како одговор на забраната за појавување на Диктаторот...
Објавено на 26 Февруари 2012, 18.24 часот.
Број на посети:449Рејтинг:0Категорија:Занимливости
-facebook Од 2004 година кога се појави идејата за глобалниот феномен наречен FaceMesh на почетокот наменет за...
Објавено на 17 Ноември 2010, 17.26 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#