facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

daniel savic

Секогаш актуелен, интересен и оригинален. Даниел Савиќ од Делчево повторно приреди посебно изненадување на сопствената верна публика во Делчево, насекаде во државата и пошироко. На youtube каналот на Luc ian e објавен новиот видео запис за песната "Среќна нова година" која е работена по музика и текст на Орце (Чао Чао). Видео продукцијата на спотот е на Еди Смит од Делчево.

 Во спотот учествуваат повеќе млади дечки од Делчево како и магионичарот Тони, кои на целото видео му даваат посебен шмек и свежина, со што допринесуваат кон ширењето на волшебниот новогодишен дух, на кој токму се однесува оваа песна. Самиот музички аранжан на песната е со модерни поп семплови и тонски линии, кои кон крајот на песната се претвараат во еуфорична лимена секција кој секако ке биде предизвик за слушање во сите дискотеки и ноќни барови не само за новогодишните празници.

Вокалот на Даниел Савиќ со својата широкоградост и дава посебна енергичност на музичката подлога, со компактна структура која се одржува за сиве 3.18 минути, што на слушателот му се чини малку...Па сака да ја слушне песната уште еднаш, па уште еднаш итн...

За читателите на нашиот интернет портал со задоволство ја пренесуваме видео мајсторијата на целиот тим кој стои зад оваа "Среќна нова година", со надеж дека тука нема да застане нивната креативност и во иднина.

Уживајте!

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Актуелности од Македонија - Забава

Поврзани статии

Број на посети:3646Рејтинг:0Категорија:Забава
zemjodres-dozd-svadba-vo-delcevo Денеска во Делчево како пазарен ден не беа актуелни цените на стоката на пазарот, туку актуелни беа...
Објавено на 24 Мај 2014, 15.39 часот.
Број на посети:1384Рејтинг:0Категорија:Забава
momentot-na-vistinata Викендов една од дискотеките во Делчево имаше невообичаена можност да биде епицентар на разигрување на...
Објавено на 08 Јануари 2014, 22.03 часот.
Број на посети:411Рејтинг:0Категорија:Забава
vo-mesec-noemvri-vo-delcevo Она кога заспиеш во август а се разбудиш кон крајот на ноември во Делчево, со откриена...
Објавено на 26 Ноември 2013, 18.08 часот.
Број на посети:476Рејтинг:0Категорија:Забава
inat-so-devojkata-1 Цела недела девојка ти прави планови да излезете во петок, а тебе нешто ти студииии...Одеднаш те фаќа...
Објавено на 24 Ноември 2013, 22.27 часот.
Број на посети:589Рејтинг:0Категорија:Забава
kogavozivotonamislis-edno-aispagjadrugo
Објавено на 23 Ноември 2013, 08.50 часот.
Број на посети:591Рејтинг:5Категорија:Забава
razlikata-megju-ljubovta-i-omrazata Разликата е во начинот на гледање на нештата...
Објавено на 29 Октомври 2013, 19.35 часот.
Број на посети:541Рејтинг:0Категорија:Забава
bruce-lee-odamna-imal-oset-za-politika
Објавено на 29 Октомври 2013, 18.10 часот.
Број на посети:785Рејтинг:0Категорија:Забава
sto-planiras-a-sto-te-ocekuva Очекувањата во животот, се убави, едноставни геометриски форми налик правоаголници.... Кривините...
Објавено на 29 Октомври 2013, 17.56 часот.
Број на посети:471Рејтинг:0Категорија:Забава
sedum-cardinalni-pravila-vo-zivotot Помири се со своето минато, за да не ти ја ремети денешницата. Она што другите мислат за тебе, не е...
Објавено на 29 Октомври 2013, 17.23 часот.
Број на посети:469Рејтинг:0Категорија:Забава
trci-trci-pa-koci Abort mission level 10.
Објавено на 27 Октомври 2013, 11.49 часот.

Нема потреба од видовитост: Следете не на фејсбук

Инфо:Општина Делчево

[1/10] Јавен повик за крајни корисници за активноста “Грижа за стари лица, дел од програмата ОКР 2017“

[2/10] Јавен оглас до евидентирани невработени лице завклучување во Програмата Општинско - корисна работа 2017/2018

[3/10] Започната изградба на атмосферска канализација на крак од ул. Македонска во населбата Милково Брдо

[4/10] Програма за манифестацијата "Пијанечки денови на сливата 2017"

[5/10] С О О П Ш Т Е Н И Е За организирање на јавна презентација и јавна анкета

[6/10] Започна реконструкцијата на улицата Питу Гули во населбата Милково Брдо

[7/10] Завршна вечер од меѓународниот фолклорен фестивал "Голачки фолклорни средби 2017"

[8/10] Прва вечер на меѓународниот фолклорен фестивал "Голачки фолклорни средби 2017"

[9/10] Известување за одржување на 50 седница на Советот на Општина Делчево

[10/10] 10те матуранти од СОУ„М.М. Брицо“ презадоволни од наградното патување

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#