facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Музички рецензии

chromatic 2

Сомневајќи се во моќта на една рецензија по однос на било какво создадено артистичко дело, во последно време, како еден застарен модел на споделување на импресии, стигнав до предизвикот наречен Chromatic point устоличен во епруветата именувана како "Слики од старата куќа".

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Музички рецензии

Не е можно момците од Битола на кои не им е ладно,Parketi2 зиме да шетаат по боксерки на Широк сокак во овој град, да прават се уште вака добри песни... Вака би размислувал песимист кој на некој начин пораснал со културната транзиција во македонски рамки во последните 20 и кусур години.

Овие момци од 5 рифа и неколку ритмови можат да направат толку заразна мелодија која откако ке се всели во вашите звучки, ке фати пајажина таму...би истакнал оптимистот кој исто така растел во последните 20-тина години во срцето на Балканот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Музички рецензии

Коj ке се осмели да напише рецензија за албум на U2 ???
Јас сигурно НЕ!
Се што би можел да кажам за фуријата наречена U2 е следното:
Земете преслушајте се од оваа група што имаат издадено-нема да зажалите.u2-no line_on_the_horizon
Tracklisting на албумот:
 
1. No Line On The Horizon
2. Magnificent
3. Moment Of Surrender
4. Unknown Caller
5. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
6. Get On Your Boots
7. Stand Up Comedy
8. FEZ-Being Born
9. White As Snow
10. Breathe
11. Cedars Of Lebanon
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Рецензии - Музички рецензии

coldplayСо секој нов албум Coldplay стануваат се подобри и подобри.Многу ми се допаѓа како овие млади господа безпретенциозно ја решаваат иконографијата на албумите и звучат се поразлично и поиновативно на секој нареден албум, но сепак низ сите нивни албуми од почетокот на нивната кариера, па до оваа последна работа, го запазуваат оној безвременски звук на грандиозност и големина кој недостига кај повеќе современи автори. Дефинитивно ова е бенд кој треба да се слушне во живо.


Tracks:
01 - Life In Technicolor.mp3
02 - Cemeteries Of London.mp3
03 - Lost!.mp3
04 - 42.mp3
05 - Lovers In Japan-Reign Of Love.mp3
06 - Yes.mp3
08 - Violet Hill.mp3
09 - Strawberry Swing.mp3
10 - Death And All His Friends.mp3


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Рецензии - Музички рецензии

posterНе дека од овој албум започнува историјата или дека г-динот Ингви Малмстин ке ви ја открие смислата на животот преку ова прекрасно музичко остварување, но албумот навистина го симболизира духот на името со кое е насловен:
ДА! Ангели на Љубовта...
Топлина, големина, симболика, атмосфера достојна за почит. Лектира која треба да се прочита и препрочита.
За момците кои носат по некој ангел во срцето вреди да го купат овој албум (или да го симнат од нет-јас го симнав) и да и го подарат на таа личност, за заедно да го слушаат и ...цензурирано. Сепак супер сликовница и верувајте не е за мали деца.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Рецензии - Музички рецензии

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 2

Почеток
Пред
1
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#