facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Zana3Веројатно "Се водат за рака"...

Група Зана (не Жана) и Наташа Живковиќ...

Најпрво ке кажам дека видеото иако изгледа застарено, сепак има некои интересни моменти кои со "засрамение" можам да кажам дека се тренди и ден денеска...

ХЕЛАНКА, па црвена. И во тоа време провокативна и авангардна, денес само провокативна... Женски фризурчиња кои секако денес делуваат храбро и авангардно...Што би си помислила баба ми (бог да ја прости) и тогаш и сега? Веројатно истото...

Машките ликови во спотот, сите ке се сложиме се префорсирано облечени...Оваква костимографија најверојатно во денешно време би му дошло нешто како македонски (или српски) Снуп Дог во фармерки...

 Сценографијата со решетки не знам зошто уште во 1990 година беше иконографски предизвик, за подоцна да излезе нешто како кршење на пранките, рушење на затворот или така нешто слично. По патем го срушивме затворот...Срушивме се што имаше да се сруши (вклучително и достоинството на човека), и еве не пак...

Едно не ми е јасно:"најели се, напили...."? WTF? Многу лош избор на зборови...

zana1 zana2

Не знам зошто само погледот на пеачката делува модерно? Свежо и футуристички....

Настрана од сите предрасуди, добар текст си е добар текст...Остава белег на живеење во овие неколку минути додека се слуша оваа песна.

Можеби затоа што говори за загубата, за љубовта, за тагата, за недостижниот епицентар на цутот на нечиј живот.

Кога само би можеле да го вратиме времето?

-Еххх...

Ама било па поминало...Рефрените како овој остануваат да говорат за се она вредно за сеќавање...

Животите поминуваат, останува живеењето...

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Рецензии - Ретро римајндер

Поврзани статии

Број на посети:1056Рејтинг:0Категорија:Ретро римајндер
fico-zastava-retro-rimajnder Никаков! На 125 км/час фиќото се распаѓа... Евапоризира.... Оваа мала шега беше редовна во почетокот...
Објавено на 03 Мај 2014, 10.04 часот.
Број на посети:1035Рејтинг:0Категорија:Ретро римајндер
valentinosarajevobihНема да излажам ако кажам дека музиката на овој бенд за првпат ја слушнав во 1989 година, и ми остави...
Објавено на 20 Октомври 2013, 07.49 часот.
Број на посети:1022Рејтинг:5Категорија:Соопштенија
o-zora-2013 Во петок 02.08.2013 година по третпат на отворена локација во село Стар Истевник (Општина Делчево)...
Објавено на 28 Јули 2013, 14.38 часот.
Број на посети:1187Рејтинг:0Категорија:Ретро римајндер
stulicОд неодамна на YOUTUBE сретнав еден специфичен канал именуван како BRANIMIR ŠTULIĆ каде беа...
Објавено на 23 Јуни 2013, 14.06 часот.
Број на посети:1260Рејтинг:0Категорија:Култура
2012-07-30-20-21-54 Во петокот на 27-ми јули пред спомен домот АСНОМ во Делчево, на летната сеуште "жешка" сцена се одржа...
Објавено на 30 Јули 2012, 19.13 часот.
Број на посети:1870Рејтинг:5Категорија:Култура
video-ivan-trenchevski-zaigraj Откако претходно ги освои сите можни симпатии на делчевчани и пошироката публика на фестивалот...
Објавено на 28 Јули 2012, 17.37 часот.
Број на посети:615Рејтинг:0Категорија:Забава
2012-07-05-17-29-02Господинот се вика Армоника Рокаш, а песната е "Цигла у ѕиду" преработка од еден Пинк (не белградски)...
Објавено на 05 Јули 2012, 17.24 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#