facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

alt soldiersoffortune

Одлична актерска екипа, која повеќе наликува на клуб на ветерани во филмската индустрија, што секако не е негативна квалификација за филмот. Главната поента која се проткајува во филмот претставува повеќе провокација за луѓето кои не знаат што да прават со своите пари, стекнати на било каков начин.

Paint ball забавата во овој филм се чини како детска игра која прераснува во нешто повеќе од само забава. Борба за живот и смрт, во виорот на еден воен конфликт кој на крај Холивудски завршува со очигледен и очекуван исход на здобивање со посакуваната слобода од страна на бунтовниците кои се борат за правласт со криминалниот воен диктатор кој си присвоил еден остров каде апсолутистички владее, финансирајки се себеси и своите кампањи против бунтовниците со крвави доларчиња, шверцувајки скапоцен метал кој го има само на островот.

Кристијан Слејтер како поранешен специјалец во војската на САД поради финансиските потешкотии кои ги има во животот и неможноста за успешен трансфер од својот воен живот по светските кризни врвулици и реалниот живот на маргините во својата држава, секојдневно е препуштен на порочноста и "благодетите" на "огнените води" од типот на Шетачот, по делчевски ракија.

Во оваа незавидна ситуација му приоѓа една организирана група на луѓе кои навидум се занимаваат со забавна индустрија на организирање на воени авантури за милионери во реални услови но без никаква опасност по нивните животи, но под плаштот на ова "благородна" мисија тие всушност дилаат оружје за бунтовниците на споменатиот остров, за каузата за уривање на диктаторот од власт.

Целиот филм изобилува со воени сцени и акција, НО....

Секогаш мора да има некое НО.

Режисерските зафати и напори во филмот не се многу славни, специјалните ефекти се повеќе од провидни и драматизацијата во филмот е мисловна именка. Иако филмот е полн со одличен капацитет на актерска докажана екипа, овој филм е некако блед и неуверлив. Просечното ниво на продукцијата на филмот го остава во задниот ред од колоната на холивудски блокбастери кои уриваат рекорди по гледаност и позитивни критики од филмските нивинари.

Секако овој филм можеби ке "запали" кај адолесцентната публика но секако за посериозните "зјапачи" во филмското платно е далеку од задоволителен филмски фосхит и почит.

Сепак леснотијата на овој филм не треба да биде субјективно обременета, па затоа секој кој има време за "фрлање" може да си го дозволи овој филм да го погледне.

Трејлерот на филмот е одлично искомпилиран, што претставува дополнителен мотив за негово гледање.

Повелете "мачете се"....Останатите уживајте...Кој, како, за кого.

 
 

 Актерска екипа

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Рецензии - Филмски рецензии

Други интересни статии

Поврзани статии

Број на посети:884Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
recenzija-mulholand-drive Доколку мислевте дека знаете се за добар трилер филм и на кој начин истиот можете да седнете и да го...
Објавено на 11 Јули 2015, 13.04 часот.
Број на посети:1051Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
olympus-has-fallenОвој филм третира една сериозна тема која го засега било кој човек на планетата земја: Борбата за...
Објавено на 30 Јуни 2013, 12.32 часот.
Број на посети:953Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
-men-of-steel Кога некој залутан делчевчанец одеднаш ке се најде во Скопје среде јули, најпогодно место да се...
Објавено на 22 Јуни 2013, 15.31 часот.
Број на посети:1170Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
dredКога почнав да го гледам филмот, си реков:Кај е по ѓаволите -The one and only-Сталоне? На крајот на...
Објавено на 28 Декември 2012, 08.55 часот.
Број на посети:1354Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
life-of-piПриказна за едно момче кое во моментот на раскажувањето на сопствената животна приказна е возрасен маж,...
Објавено на 28 Декември 2012, 08.21 часот.
Број на посети:1043Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
-q-q-qupside-downqДали некогаш сте сонувале сон во кој лебдите во облаци? Притоа чувствувате леснина во абдоменот и ви се...
Објавено на 27 Декември 2012, 17.02 часот.
Број на посети:1151Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
-q-q-qthe-third-halfqДоста лепење плакати наопаку !!! Па не сме неписмени "мајке ми". Синоќа по 7 години во Делчево кино...
Објавено на 12 Декември 2012, 12.48 часот.
Број на посети:903Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
-q-q-qpremium-rushqОд секогаш сум сакал вакви филмови. Што да кажам... Филмот има дух, карактер, став, забавен е , акција...
Објавено на 02 Декември 2012, 17.56 часот.
Број на посети:680Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
---qdeadfallqЕве еден типичен пример на филм кој што се наоѓа во не толку гламурозната холивуудска продукција на...
Објавено на 02 Декември 2012, 10.42 часот.
Број на посети:305Рејтинг:0Категорија:Филмски рецензии
2012-12-01-17-04-29Играјки на сентиментот на граѓаните на светот, филмската индустрија покажува дека се уште знае да плови...
Објавено на 01 Декември 2012, 15.58 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#