facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Филмски рецензии

mulholland-drive-poster2

Доколку мислевте дека знаете се за добар трилер филм и на кој начин истиот можете да седнете и да го изгледате за ваше лично задоволство, сето тоа што сте го знаеле, можете да го завиткате во пластична тоалет хартија и да го фрлите во најблиската ментална болница за да биде запалено во крематориумот, од кој никој жив не излегол.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Филмски рецензии

Овој филм третира една сериозна тема која го засега било кој човек на планетата земја: Борбата за сузбивање на сиромаштијата во земјите од третиот свет.....

НЕМА FU_KING ВРСКА овој филм со споменатата тема. Безбедноста на Белата куќа и безбедноста на американскиот претседател е тема на филмот....

Ама филмот е лудница....За сите искомплексирани и примитивни филмаџии од цел свет кои преку глава им дошло од улогата на светскиот полицаец  по паѓањето на ѕидот во Берлин (човек да не земе да реновира по маалото-ке му препишат кој знае што како историски акт), овој филм ке им биде како мелем на страдалната душичка која морала назад низ годините да ги гледа херојствата и подвизите на големиот американски народ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Филмски рецензии

Кога некој залутан делчевчанец одеднаш ке се најде во Скопје среде јули, најпогодно место да се спастри себеси се чини е во раатот на некое климатизирано кино во метрополата македонска и балканска. Жешкото време кое лакомо напаѓа ненапатени провинцијалци од повисоките планински места во државата ни ридско-планинска, во ова време од годината не е единствената причина да седнете во кино сала. Барем не за оние кои сеуште ја сакаат магијата на големото филмско платно, која веќе 20-30 години умира но никако да умре....

"Човекот од челик" алијас "Човекот од злато" т.е. "Супермен-Почетокот на нештата" беше доволно достаточна причина за страдалната душа на авторот на овој текст да си го скрати задоволството од, со радост гушењето по скопските улици, булевари итн. на африканската клима и сонце на која секој нормален еским едноставно би рикнал, од, мака по стопеното Игло, итн, итн, итн. и да седне во седиштето кое некогаш беше премија за младите дечки кои сонуваа низ објективот на филмските камери.

Зошто велам "Човекот од злато"???

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Филмски рецензии

dreddКога почнав да го гледам филмот, си реков:Кај е по ѓаволите -The one and only-Сталоне?

На крајот на филмот си реков сигурно е во некое кино и се восхитува на новиот судија Дред, уживајки во пензијата која ја заработи овој актерски могул.

Филмот е многу добро компониран, има динамика, дух на жестока акција, сценографија футуристичка но истовремено и примитивна. Одлична фотографија, успорените секвенци личат на гејмерска фантазија, со негаторска драматизација на порочноста и зависноста од супстанции.

Супер актерска екипа која претпоставуваме не е тешка милионски суми, но се однесува како да е токму таква.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Филмски рецензии

Life of_Pi2Приказна за едно момче кое во моментот на раскажувањето на сопствената животна приказна е возрасен маж, семеен човек, кој со детални раскажувања се обидува да му го стави на тацна сопствениот живот на еден романописец кој е испратен од страна на човекот кој момчето, односно раскажувачот (главниот лик) го научил како животот и водата се поврзани едно со друго.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Рецензии - Филмски рецензии

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 5

Почеток
Пред
1
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#