facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Во недела 25.02.2014 година се реализираше планинарскиот марш "По патеките на Мис Стон" во организација на П.А.Е.К. Маратон од Струмица. 

 На овој планинарски марш учество зедоа вкупно околу 150-тина планинари од 13 планинарски друштва и клубови од Република Македонија, од кои 12 планинари  од ПД Голачка Срна и СРК Поп од Делчево.

 

 

Маршот се одвиваше во вкупна должина од 28 километри. Започна во 08.00 часот од круната на браната "Турија" на надморска висина од 375 мНВ па се до селото Нивичево на 663 мНВ во дворот на црквата "Св.Илија" и назад, во прекрасен планински амбиент околу самата Брана.

Планинарскиот марш се реализираше со подршка на Градоначалникот на Општина Василево, г-дин Ване Стојанов, а учеството на маршот за планинарите од Делчево беше подржано до Градоначалникот на Општина Делчево, г-дин Дарко Шехтански.

За учесниците на маршот беше приреден свечен ручек во дворот на споменатата црква и приредена мала свеченост за доделување на признанија и благодарници за сите што овозможија успешна реализација на истиот.

Во продолжение го пренесуваме поздравниот говор на Градоначалникот Ване Стојанов и доделувањето на благодарниците и признанијата за учесниците.

Други фотографии од планинарскиот марш може да се прегледаат во нашата галерија тука.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Актуелности од Македонија - Спорт и рекреација

Други интересни статии

Поврзани статии

Број на посети:18089Рејтинг:0Категорија:Институции
stavrevski-na-forum-so-rabotodavaci Во понеделник 09.12.2013 година со почеток во 14.30 часот се одржа Форум со работодавачи од општина...
Објавено на 09 Декември 2013, 16.42 часот.
Број на посети:768Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
opstinski-natprevari-vo-mal-fudbal Во петок 22.11.2013 година со почеток во 12.30 часот во спортската сала на при СОУ ММ Брицо од Делчево...
Објавено на 22 Ноември 2013, 20.58 часот.
Број на посети:2477Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
bregalnica-sloga-najava-za-13-08-2013 Во рамки на подготвителните активности за претстојната сезона во третата фудбалски лига, екипата на ФК...
Објавено на 11 Август 2013, 18.48 часот.
Број на посети:1111Рејтинг:1Категорија:Спорт и рекреација
bregalnica-osogovo-11-08-2013  Во недела 11.08.2013 година со почеток во 17.30 часот на градскиот стадион "Гоце Делчев" во...
Објавено на 11 Август 2013, 17.51 часот.
Број на посети:998Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
asfaltiranje-igralishte-oou-vanco-prke Онака како што беше предвидено според динамичкиот план за работа на Градоначалникот на Општина Делчево...
Објавено на 24 Јули 2013, 14.44 часот.
Број на посети:1440Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
planinarski-marsh-cvetnici-2013 Во недела 28.04.2013 година со почеток во 09.00 часот во атарот на село Очипала-општина Делчево...
Објавено на 28 Април 2013, 18.31 часот.
Број на посети:1012Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
kadeti-bregalnica Во сабота 13.04.2013 година со почеток во 13.00 часот на градскиот стадион во Делчево ке се одигра...
Објавено на 12 Април 2013, 10.48 часот.
Број на посети:625Рејтинг:0Категорија:Спорт и рекреација
delcevo-domakin-na-najelitnata-makedonska-kosarka Во сабота 13.04.2013 година Делчево повторно ке биде домаќин на најелитното кошаркарско натпреварување...
Објавено на 10 Април 2013, 22.55 часот.
Број на посети:365Рејтинг:3Категорија:Спорт и рекреација
2013-04-05-17-24-08 Во четврток 04.04.2013 година во Спомен домот АСНОМ се одржа Јавно отворено годишно собрание на СРД...
Објавено на 05 Април 2013, 16.27 часот.
Број на посети:394Рејтинг:4Категорија:Спорт и рекреација
2013-04-03-20-22-15 По иницијатива на повеќе спортски риболовци во општина Делчево, кои активно се занимаваат со спортски...
Објавено на 03 Април 2013, 20.04 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#