Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

По повод одбележувањето на 24-ти Мај-Денот на Св.Кирил и Методиј на централниот настан за прославување на овој празник, во Спомен домот АСНОМ во Делчево настапија членовите на КУД "Никола Јонков Вапцаров"-Делчево со сопствена кореографија.

Погледнете го во продолжение настапот на дечките:

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Култура