facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Култура

Ниво на корисникот: / 6
НајлошоНајдобро 

Ако има место на земјата кое што појако се тресеше од Ѕвегор, вчера, дојдете да ни се пофалите....

14-ти Јануари, село Ѕвегор со главен град Делчево, Македонска околија....Секоја година, секое зиме....Абе дали знаете дека Исус бил од Ѕвегор....? После морал и Св.Павле да дооди тука да види што ти значело да бидеш роден уф т.е. фоф Ѕвегор. Абе брат  не дека свето така сакаа, така ги напина.... А напина ги нон-стоп...Стоп со полицајска палка.... Такваа ѕвездена прашина неможе човек да види на друго место. Пепел и сол (со тврдо "Л"). Питајте Влатко Стефановски од каде му е името на Леб и сол...?

После тове дабоко филозоФски вовед да преминеме на главното...Шо сакахме да кажеме....?

Ааааа, да!

Ѕвегорска СУРВА 2013

Уживајте....

Немој случајно да сте кликнали на некоја слика....Опасно е по а'кло. 

Вуду крава

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

Во сабота 22.12.2012 година со почеток во 19.00 часот се одржа Новогодишниот концерт на Националната установа Центар за култура "Никола Јонков Вапцаров" од Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Во петок 14.12.2012 година во кино салата во Делчево се одржа премиерата на театарската претстава "Снежана и седумте џуџиња". Оваа театарска детска класика се покажа вистинско освежување во пресрет на новогодишните и божикните празници за најмладите во Делчево, кои ја исполнија кино салата до последното место.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура

По повод Литературно поетската манифестација „Вапцарови бранувања“  НУЦК „Никола Јонков Вапцаров“ од  Делчево распишува награден литературен конкурс на слободна тема.

alt

Конкурсот ќе трае од 22 ноември до 2 декември. Литературните творби треба да се испраќаат под шифра во еден примерок во просториите на НУЦК „Никола Јонков Вапцаров“ во Делчево кај раководителот на литературната дејност.

За кандидатите кои ќе освојат прво, второ и трето место се предвидени награди кои ќе бидат доделени на завршната манифестација „Вапцарови бранувања“, која ќе се одржи во кино салата во Делчево. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Култура

Повеќе Артикли...

Страница 8 од 10

8

Последни актуелни вести

Број на посети:1147Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1949Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1757Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2311Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1176Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#