facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Култура

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Осумнаесетти април 1933-та година....Драмче, Царево село, Пијанец, Македонија.....Од рани зори е нападната полициската станица во ова пијанечко село...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

conductor

По повод 24-ти Мај-Денот на браќата "Св.Кирил и Методиј" кој што општина Делчево од минатата година го празнува како патрон на градот, во петок 24.05.2013 година во салата во Спомен домот АСНОМ во Делчево со почеток  во 12.30 минути ке се одржи спектакуларен концерт на Академскиот хор "Мирче Ацев" од Скопје.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура


....ПРОДОЛЖУВА од тука.

 

Пред пристигањето во Хотелот Сурмели во Ефес мислев дека ке не носат на некоја ливада покрај море, каде сите радо би исполегнале во било каков кревет, со што би преспале се она што претходно не сме успеале да го преспиеме.Но, (секогаш има понекое "но") онака како што само нашиот организатор и домаѓин знае, се изненадив од гледката која ја имав пред мене приближувајки се кон нашето следно одредиште.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

 Да се биде дел од организацијата на едно величествено патување на исток од Македонија, може да значи само едно (во три) нешто: Восход, воздишки и прекрасни импресии. Она што западот заборава е дека цивилизацијата започнала на исток....Во најзападниот предел на тој исток кој плени со шарм, исполнетост со живот, древни вредности и лулка на традиција, се наоѓа Турција, нашата (мојата) последна доживеана дестинација.

На покана од организаторот-Градоначалникот на општина Газиемир, г-диинот Халил Ибраим Шенол, Националната установа Центар за култура "Никола Јонков Вапцаров" од Делчево, беше дел од 16-от национален и меѓународен детски фестивал на Газиемир "Çocuk Şenliği". Фолклорната група на дечиња на возраст до 12 години кои работат во рамки на делчевската национална установа за култура достојно и во најубаво светло претставија дел од својата работа и поголем опус од ризницата на богатиот и живописен фолклор како на Македонија, така и на Делчево, рамо до рамо со уште 11 фолклорни друштва и ансамбли од Турција, Босна и Херцеговина, Романија, Литванија, Русија и Бугарија. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Култура

Повеќе Артикли...

Страница 6 од 10

6

Последни актуелни вести

Број на посети:1146Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1949Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1757Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2310Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1176Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#