facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

magicno sho

Започнува во Делчево, продолжува во Битола, завршува во Скопје...

"Магично Шо 2.5"...Порта кон непознатото, допир со натприродното, рушење на сите принципи на познатата реалност.

 Се што знаеме за сега е дека Делчево ке доживее несекојдневно мистериозно магично шоу, посветено на сите човечки сетила. Во ек на предновогодишната атмосфера од страна на ПР тимот за настанот најавен е своевиден мултимедијален спектакл во кој доминантно место ке има магијата, но на еден поинаков начин доведен на ниво на артистичко доживување и спојување на возможното и невозможното во еден простор, со една сосема поинаква реалност.

Покрај спектакуларниот Руски рулет на сцена, левитацијата и хипнозата, од страна на продукцијата која стои зад овој настан е најавено дека ке биде застапено и волшебна танго изведба на танцова двојка од Фамилија Тангови, имагинарна артистичка приказна за исчезнато девојче,љубовна приказна за еден волшебен пар и многу други изненадувања, кои за првпат ке можат да бидат видени од делчевската и македонската публика.

Според официјалниот настан креиран на фејсбук за оваа "Магично Шо 2.5", претставите во Делчево ке се прикажат на 20-ти и 21-ви декември (петок и сабота) во кино салата во Делчево, за што ке биде поставна посебна сценографија и визуелни ефекти. За точниот часовен термин за одржување на претставите, јавноста ке биде дополнително известена.

Во наредните денови се најавуваат нови промотивни моменти за самото шоу, што претставуваат дел од целокупната приказна и програма за настанот. Ако случајно на улица на делчевчани им се случи да доживеат некој магичен момент во наредните денови, потребно е да не се прашуваат за што станува збор. Едноставно ова е еден вид на магија, која е тука за да не забавува сите нас.

pamfletFront

Конечно и во Делчево еден светски спектакуларен настан, за кој убедени сме дека ке разбуди широка љубопитност за сите посетители кои ке бидат дел од магичната атмосфера.

Билетите за претставите се уште не се пуштени во претпродажба, а најавено е од страна на организаторот дека цената ке биде особено прифатлива за делчевската публика, по специјален износ само за делчевската публика.

Настанот се одвива на национално ниво и до највеселата вечер во годината, досега потврдени се прикажувања во Делчево, Битола и Скопје. Потоа најавено е гостување на претставата и во други градови во Македонија...

Овојпат магијата почнува во Делчево, и се надеваме дека истата нема да заврши...Никогаш...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Актуелности од Македонија - Култура

Други интересни статии

Поврзани статии

Број на посети:1703Рејтинг:5Категорија:Култура
makedonski-genocid-vo-delcevo Повторно "Крвопролевање".... "Неспокојно дејство".... "Прогонетата македонска мајка"... "Геноцид".......
Објавено на 15 Јуни 2015, 19.18 часот.
Број на посети:1396Рејтинг:5Категорија:Култура
nastap-n-j-vapcarov-24-ti-maj-2014 По повод одбележувањето на 24-ти Мај-Денот на Св.Кирил и Методиј на централниот настан за прославување...
Објавено на 24 Мај 2014, 22.13 часот.
Број на посети:18089Рејтинг:0Категорија:Институции
stavrevski-na-forum-so-rabotodavaci Во понеделник 09.12.2013 година со почеток во 14.30 часот се одржа Форум со работодавачи од општина...
Објавено на 09 Декември 2013, 16.42 часот.
Број на посети:796Рејтинг:0Категорија:Институции
izlozba-karikatura-kamenica-1 Во понеделник 25.11.2013 година со почеток во 18.00 часот во Културно информативниот центар "Романса"...
Објавено на 25 Ноември 2013, 19.14 часот.
Број на посети:691Рејтинг:0Категорија:Институции
izlozba-karikatura-kamenica Во понеделник 25.11.2013 година со почеток во 18.00 часот во просториите на културниот дом во...
Објавено на 25 Ноември 2013, 11.45 часот.
Број на посети:1152Рејтинг:0Категорија:Култура
promocija-na-tvoreshtvoto-na-stojan-tarapuza Во понеделник 11.11.2013 година во Домот на Културата во Кочани се одржа промоција на трите тома...
Објавено на 12 Ноември 2013, 18.41 часот.
Број на посети:971Рејтинг:0Категорија:Култура
izlozba-karikaturi-kocani-2013  Започнувајки од 11.11.2013 година репрезентативна листа од 40 карикатури кои беа во конкуренција...
Објавено на 12 Ноември 2013, 06.57 часот.
Број на посети:2086Рејтинг:5Категорија:Култура
nastap-kopacka-mnt-skopje-video Забележетe како со грмнувањето на тапаните публиката се раздвижува нанапред кон сцената...Се палат...
Објавено на 30 Октомври 2013, 06.27 часот.
Број на посети:1246Рејтинг:0Категорија:Култура
kopackata-vo-mnt-2013 Ако убавината се мери со воздишките, извиците на воодушевување и громогласноста на аплаузот тогаш во...
Објавено на 27 Октомври 2013, 09.38 часот.
Број на посети:832Рејтинг:0Категорија:Култура
thepianoguys  КУНГ ФУ ! Име на боречка вештина ставена во име на песна. Зошто? Епа погледајте го следното...
Објавено на 20 Октомври 2013, 08.01 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#