facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на политички некоректни фрази помеѓу самите жители...

Екипи на фирмата изведувач засилено работат на реализација на градежните активности за изградба на фекална канализација за жителите,  за сите домаќинства и куќи во сите краеви на селото.  Реализацијата на овој капитален инфраструктурен проект кој е особено значаен за подобрувањето на стандардот за живеење во ова село, претставува огромен импулс во таа насока пред се од локалната самоуправа од нашата општина за развој на ова рурално место. Станува збор за проект кој што беше ветен во предизборната програма на Градоначалникот Дарко Шехтански за жителите на ова село, кои во огромен процент на мнозинство гласови тогаш ја подржаа оваа политичка платформа за тековен развој и подигање на стандардот за живеење на сите жители. Проектот се финансира со средства од националните фондови а е во процес на имплементација од страна на општинската администрација и Градоначалникот Шехтански.

 

Овој проект со оглед на својата големина (по финансиски средства и значење) е поволна искра на надеж за развој на ова и слични вакви населени места во иднина. Реализацијата на овој проект се надоврзува на неодамна изградениот локален патен правец за поврзување на селата Стамер-Град-Вирче, кој што дополнително претставува развоен елемент на руралната компонента на локалниот економски развој на општина Делчево во целост. Само овие два проекти (канализацијата во село вирче и споменатиот патен правец) чинат некаде над 35 милиони денари ште е значаен финансиски показател за вниманието на локалната и централната власт во нашиот регион

Во разговор со самите жители на селото потврдени се очекувањата кои ги имаат самите жители за продолжување на ова и уште побрзо темпо на инвестиции во инфраструктурата во селото, со цел да се надмине деценискиот тренд од минатото на непостоење на никакви поголеми инвестиции од државните институции.

Просторот за работа е огромен, а особено важно е акцентирањето на инвестициите во фокус за надминување на стратешки значајните предизвици за едно базично современо живеење во ова и сличните други вакви рурални населби во општина Делчево.

  

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Институции

Последни актуелни вести

Број на посети:1147Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1949Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1757Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2311Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1176Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.

Поврзани статии

Број на посети:1392Рејтинг:0Категорија:Спорт и рекреација
2012-02-12-18-59-08Во недела на 12.02.2012 година во Делчево се одржа Планинарскиот марш кон селата Стамер, Град и Вирче....
Објавено на 12 Февруари 2012, 18.34 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#