facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Во недела 12.05.2013 година со почеток во 11.00 часот се одржа Регионалната ревија на песни музика и игри "Делчево 2013" во организација на Сојузот на пензионери на РМ од Општинската организација од Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

IMG 0477_resize

Традиционалниот собор кај манастирот Св.Богородица Балаклија и оваа година ке биде центар на посета за многу соборјани. Во петок 10.05.2013 година во прекрасниот природен амбиент кај  овој прекрасен манастир ке се одржи од памтивек традиционалниот собор, кој бил центар на голем број посетители и граѓани, како од регионот на Пијанец-Малеш, така и пошироко.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

На веб страната на општина Делчево www.delcevo.gov.mk се објавени конкурсите за доделување на стипендии на повеќе категории на ученици и студенти:

  • Одлични ученици ученици при СОУ ММ Брицо од Делчево,
  • Стиденто со просек најмалку 8.00 кои студираат на универзитети во Република Македонија,
  • Студенди кои студираат на универзитети надвор од РМ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

kino1

Денеска во Делчево е врачен еден од осумте дигитални проектори кои се наменети за центрите за култура како дел од проектот за обновување на опремата за прикажување филмови во кинослаите во 14 центри за култура низ Македонија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

IMG 2206_resize

Неодамна започна со работа новата спортска сала при ООУ "Св.Климент Охридски"-Делчево, во рамки на програмските одредници од наставата по физичко воспитување и спорт. Беше направено комплетно уредување на просторот околу салата, и набавена опрема за користење од страна на учениците. Беше монтиран и семафорот за евиденција на резултат и тајминг. Изградбата на оваа нова спортска сала е од особено значење како за наставниците така и за учениците, кои претходно мораа изведбата на часовите по физичко да ја вршат во дворот на училиштето, постојано со проблеми под влијание на надворешните услови. Со изградбата на салата многукратно се подига нивото и стандардот за работа на училиштето, за што сведочи и восхитеноста од страна на учениците за условите кои ги пружа овој спордски објект.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Plakat Delcevo_2012_resize

Општина Делчево станува епицентар на досега невидени за овој дел од државата, големи спортски настани. На 8-ми Септември на Денот на независноста на Република Македонија, во Делчево ке се одржи 33-то меѓународно рели за теренци "ДЕЛЧЕВО 2012". 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

saso-ristovski-1

2-ри Август "Илинден"  како еден од најголемите македонски празници  и стожери на македонскта историја, во Делчево годинава ке биде прославен со голем број на манифестации и активности.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Страница 6 од 6

6
Следно
Крај

Последни актуелни вести

Број на посети:873Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1717Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1538Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2103Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:982Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#