facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Според официјалните извори од општина Делчево, повеќе од успешна е оквалификувана денешната акција "Ден на дрвото 2013-Засади здравје! Засади здрава иднина!".

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

И граѓаните на Делчево ке се приклучат на утрешната акција "Ден на дрвото 2013"...

Тргнувањето на организаираниот превоз е закажан во 10.00 часот и во 11.00 часот од пред гимназијата во Делчево. Според најавите ке се засадат над 5000 садници на багрем и топола, во атерот на село Вирче кај месноста викана Лака. 

Учениците од 1-во до 4 одделение во двете основни училишта во Делчево ке спроведат акции за чистење, како и засадување на дрвца во нивните школски дворови.

Фотографијата погоре е превземена од последната акција "Ден на дрвото" реализирана оваа пролет.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Институции

Во понеделник 25.11.2013 година со почеток во 18.00 часот во Културно информативниот центар "Романса" во Македонска Каменица свечено беше отворена првата изложба на карикатури од конкурсот "Пијанец 2013" на Општина Длечево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

03 resize

Во понеделник 25.11.2013 година со почеток во 18.00 часот во просториите на културниот дом во Македонска Каменица ке биде отворена изложба на 40 карикатури кои се дел од колекцијата формирана на овогодинешниот Прв фестивал на карикатура и афоризам "Пијанец 2013". 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

baner sovet_na_opstina_Delcevo

Во петок 22.11.2013 година во рамки на осмата седница на Советот на Општина Делчево беа донесени повеќе значајни одлуки кои се дел од тековното работење на општинската администрација во нашиот град.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

На денешната (петок 22.11.2013 година) 8-ма по ред седница на Советот на Општина Делчево од страна на Советниците во нашата општина беше едногласно изгласана еднократна помош од 20.000,00 мкд за семејството на младиот Филип Михајловски од Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

akcija 22112013_4

Во петок 22.11.2013 година во Основното општинско училиште "Св.Климент Охридски" од Делчево се одржаа едукативни часови за најмладите ученици од областа на стоматолошкото здравје и значењето на стоматолошката превенција во насока на сузбивање на забните болести кај дечињата.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Во рамки на секојдневните работни обврски, денеска (четврток 21.11.2013 година) во посета ан Музејот на Општина Делчево беа неколку групи на дечиња на возраст од 4-6 години, од Детската градинка Весели цветови од Делчево. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Деновиве на терен се одвиваат интензивни градежни активности за реконструкција на регионалниот пат М5 на релација Делчево-Македонска Каменица.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Sehtanski izjava_resize

Денеска (23.10.2013 година) Градоначалникот на општина Делчево Дарко Шехтански се поклони во чест на ликот и делото на основачите на ВМРО пред споменикот на Гоце Делчев во центарот во Делчево и ја даде следната изјава:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Повеќе Артикли...

Страница 4 од 6

4

Последни актуелни вести

Број на посети:940Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1777Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1591Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2155Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1022Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#