facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Со започнување на изградбата на три улици во село Ѕвегор, во Делчево рано започна градежната сезона за оваа година. Во присуство на Градоначалникот на Општина Делчево, Дарко Шехтански, како и претставници на повеќе институции во Делчево, вчера (Вторник 21.01.2014 година) беше започната изградбата на нови три улици со кои што ке се изврши поврзување на новоизградената пешачка патека (изградена 2012 година) со регионалниот пат кој минува низ селото.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Broshura Surva_2014

Деновиве од печат излезе фото-стрип-арт изданието "Свегорска сурова 2013-Мост низ времето" во издание на Оптина Делчево. Ова издание претставува збир на фотографии обединети околу една приказна посветена на манифестацијата Ѕвегорска сурова 2013 година, со коментари на делчевски дијалект и разно-разни анегдоти од страна на ликовите кои се креирани од маски од сурови материјали од страна на самите жители на с.Ѕвегор.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Во четврток 16.01.2014 година во официјална службена посета на Делчево беше амбасадорот на Соединетите американски држави во Република Македонија, г-динот Пол Волерс.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Откако претходно беше најавено, општина Делчево започна со инвестиции во реконструкцијата на дотраената и застарена водоводна мрежа за водоснабдување на жителите на населбата Милково брдо во Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

 

Во вторник 10.12.2013 година во детската градинка "Весели цветови" од Делчево се реализираше завршниот настан на кампањата "Здрава храна за детство без мана".

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

IMG 4222_resize

Во понеделник 09.12.2013 година со почеток во 14.30 часот се одржа Форум со работодавачи од општина Делчево на кој учество зеде и Министерот за финансии и Вицепремиер во Владата на Република Македонија Зоран Ставревски, заедно со Директорот на царинската управа на Република Македонија Ванчо Каргов и вработени во Управата за јавни приходи на Република Македонија. Домаќин на средбата беше Градоначалникот на Општиина Делчево Дарко Шехтански.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Со одлука на Советот на Општина Делчево, донесена на претходната седница со подршка на сите советници, за што известивме претходно, Општина Делчево и Градоначалникот Дарко Шехтански и оваа година распишаа конкурси за доделување на:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

sportski natprevar_1

Во четврток 28.11.2013 година со почеток во 11.00 часот во спортската сала при СОУ ММ Брицо од Делчево се реализираше проектната активност "Спортски игри во фудбал" што е дел од проектот Стоп за насилство во училиштата и малолетничката деликвенција.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

IMG 4010_resize

Денеска (четврток 18.11.2013 година) со почеток во 12 часот во Делчево се одржа 29-тиот регионален натпревар во Противпожарна заштита за ученици од средно и основно образование. Во натпреварот учество зедоа натпреварувачи од 6 општини: Делчево, Кочани, Штип, Виница, Берово и Радовиш.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

По трет пат во нашата држава оваа година се реализираше акцијата "Прегратка на дар" од страна на вработените во Детската градинка Весели цветови од Делчево, дечињата кои посетуваат редовна предшколска настава во оваа предшколска установа како и нивните родители.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Повеќе Артикли...

Страница 3 од 6

3

Последни актуелни вести

Број на посети:940Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1777Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1591Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2155Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1022Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#