facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

 

Поглед кон еден поинаков свет....

Свет гледан низ призмата на квалитетната македонска музика!

Свет во кој нема политика, нема предрасуди, нема стереотипи!

Свет во кој што сите срца бијат ко едно!

Свет во кој што љубовта значи се!

Во центарот на Делчево, во срцето на Пијанец, на исток од Македонија!

Затоа што во Делчево ѕвездите на небото најсилно светат!

За приказните кои долго после тоа ќе се раскажуваат....

 Ова е официјалната најава на фејсбук настанот за промоција на концертниот рок спектакл кој ќе се одржи на летната сцена во центарот на Делчево именуван како "Во Делчево под ѕвездите 2".

Според сите првични реакции на јавноста во Делчево, особено помеѓу помладата популација ова ќе биде настан за сеќавање!

Во официјалната програма на овој фестивал кој по вторпат се одржува во Делчево под овој концепт на реализација ќе настапат македонската поп-рок дива Дани Димитровска, прогресивниот етно-фјужн рок бенд Хроматик поинт, метал составот Апотеозис како и локалниот прогресивен треш-дет метал состав Македон.

За перфектно музичко но и визуелно доживување од страна на организаторот Општина Делчево е најавено висококвалитетно озвучување од 15 000 вати гласност на системски разглас за близина и соодветна оддалеченост истовремено. Сцената ќе биде соодветно осветлена со матрични светлосни ефекти со што посетителите ќе можат максимално да уживаат во музичката претстава која ќе биде понудена.

Почетокот на концертот "Во Делчево под ѕвездите 2" е најавен за 19.30 часот и ќе трае според најавената програма до 01.00 часот по полноќ.

Забележително е што за настанот организаторот има подготвено впечатлив плакат со карактеристични графички елементи.

 

Во наредните денови до самиот ден на одржување на фестивалот нашиот портал ќе се обиде да направи кратки интервјуа со дел од бендовите кои ќе настапат, со што до нашите читатели би доловиле дел од очекувањата за самиот концерт и музичката понуда која ќе биде претставена.

Дотогаш слушајте македонска музика, од сите нејзини жанрови, кои ги има во изобилство. Овој фестивал кој е замислен како мешавина на различни рок жанрови е гласен сведок за вредносните карактеристики на музика со кои сме опкружени секојдневно, но истите некако одминуваат незабележано под налет на бугарската, српската и којзнае која друга кич и шунд музика.

 

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Актуелности од Македонија - Институции

Други интересни статии

Поврзани статии

Број на посети:1699Рејтинг:5Категорија:Култура
makedonski-genocid-vo-delcevo Повторно "Крвопролевање".... "Неспокојно дејство".... "Прогонетата македонска мајка"... "Геноцид".......
Објавено на 15 Јуни 2015, 19.18 часот.
Број на посети:1168Рејтинг:0Категорија:Музички рецензии
sliki-od-starata-kukja-recenzija Сомневајќи се во моќта на една рецензија по однос на било какво создадено артистичко дело, во последно...
Објавено на 15 Декември 2014, 17.52 часот.
Број на посети:1395Рејтинг:5Категорија:Култура
nastap-n-j-vapcarov-24-ti-maj-2014 По повод одбележувањето на 24-ти Мај-Денот на Св.Кирил и Методиј на централниот настан за прославување...
Објавено на 24 Мај 2014, 22.13 часот.
Број на посети:794Рејтинг:0Категорија:Институции
izlozba-karikatura-kamenica-1 Во понеделник 25.11.2013 година со почеток во 18.00 часот во Културно информативниот центар "Романса"...
Објавено на 25 Ноември 2013, 19.14 часот.
Број на посети:690Рејтинг:0Категорија:Институции
izlozba-karikatura-kamenica Во понеделник 25.11.2013 година со почеток во 18.00 часот во просториите на културниот дом во...
Објавено на 25 Ноември 2013, 11.45 часот.
Број на посети:1152Рејтинг:0Категорија:Култура
promocija-na-tvoreshtvoto-na-stojan-tarapuza Во понеделник 11.11.2013 година во Домот на Културата во Кочани се одржа промоција на трите тома...
Објавено на 12 Ноември 2013, 18.41 часот.
Број на посети:968Рејтинг:0Категорија:Култура
izlozba-karikaturi-kocani-2013  Започнувајки од 11.11.2013 година репрезентативна листа од 40 карикатури кои беа во конкуренција...
Објавено на 12 Ноември 2013, 06.57 часот.
Број на посети:2084Рејтинг:5Категорија:Култура
nastap-kopacka-mnt-skopje-video Забележетe како со грмнувањето на тапаните публиката се раздвижува нанапред кон сцената...Се палат...
Објавено на 30 Октомври 2013, 06.27 часот.
Број на посети:1246Рејтинг:0Категорија:Култура
kopackata-vo-mnt-2013 Ако убавината се мери со воздишките, извиците на воодушевување и громогласноста на аплаузот тогаш во...
Објавено на 27 Октомври 2013, 09.38 часот.
Број на посети:831Рејтинг:0Категорија:Култура
thepianoguys  КУНГ ФУ ! Име на боречка вештина ставена во име на песна. Зошто? Епа погледајте го следното...
Објавено на 20 Октомври 2013, 08.01 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#