facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

До кога новинарската професија ке биде злоупотребувана за личен, неоснован и безобразно злонамерен реваншизам и малверзации од најнизок степен на лични квалификации и конструкции?

 

До кога народот на нашата држава мора да трпи медиумска тортура за релзксација на нечии имагинарни потреби за наситување над личните човечки судбини со деморализирани мотиви за демонстрирање на медиумска моќ во јавноста.

Класичен пример за злонамерно конструирано известување со директна цел да се девалвира нечија личност и неговиот субјективитет како единка е спомнувањето на името на ќерката на Градоначалникот на Општина Делчево г-динот Дарко Шехтански во прилогот на една регионална телевизија кој што е достапен на следната интернет врска тука.

Во прилогот без ни грам почит и почитување на основните морални и новинарски норми, авторот на прилогот си прави сопствена сторија, со листа на желби како самиот автор посакува Градоначалникот Шехтански да се однесува во рамки на неговата работа и семеен живот, протоа не земајки ги во предвид реалната и објективна стварност за која се однесува целокупниот прилог.

Факт е дека општина Делчево доделува награди за најуспешните матиранти од СОУ ММ Брицо од Делчево.

Факт е дека ќерката на Градоначалникот Шехтански е една од најуспешните ученици за оваа генерација на матиранти.

Факт е дека листата и бодувањето на најуспешните заедно со критериумите ги воспоставува наставничкиот совет при училиштето.

ШТО Е ТУКА ПРОБЛЕМОТ?

 

Дали семејството на војникот кој загинал на военото поле за слободата на својата татковина треба да го одбие медалот за храброст само затоа што таткото на загинатиот е претседател на државата кој го доделува орденот?


Дали 18 годишната посветена работа на овој ученик во случајов чиј што досегашен животен работен ангажман се верификува на ваков експресивен начин заслужува да биде нагрден со еден ваков прилог пласиран во јавноста од уредничката на самиот прилог, е прашање кое што веруваме не заслужува одговор.


Следејки повеќе прилози на оваа телевизија поврзани со работата на Градоначалникот Шехтански забележавме многу интересна појава:

НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЛОГ на оваа телевизија ВО КОЈ БАРЕМ НЕШТО ОД РАБОТАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ Е ПРЕТСТАВЕНО ВО ПОЗИТИВЕН КОНТЕКСТ.

Како причина за ваквиот однос на уредничката на прилогот, во јавноста во Делчево се шират повеќе шпекулации дека сепак односот помеѓу Градоначалникот Шехтански и самата уредничка е во нарушена состојба поради неподготвеноста Градоначалникот Шехтански да плаќа реклами на оваа телевизија од и така скромниот буџет на Општина Делчево.

Колку е ова вистина останува времето да покаже, а до тогаш граѓаните да си донесуваат сопствени заклучоци.

За да биде неуспешниот обид во лиферување на овие конструкции во јавноста уште по смешен, оваа вест ја превземаат и пренесуваат повеќе интернет портали со про-опозициска ориентација, финансирани или раководени со лица блиски до опозициската СДСМ.

Нека им служи на чест на ваквите новинари.

 

Сепак за крај ке порачаме: УСПЕХОТ НЕ СЕ МЕРИ ВО ПАРИ...УСПЕХОТ СЕ МЕРИ ВО ДЕЛА!

Само напред Марија, уште повеќе успеси да редиш во животот!

 

Фотографиите во оваа статија се превземени од официјалниот веб портал на Општина Длечево www.delcevo.gov.mk.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Актуелности од Македонија - Институции

Поврзани статии

Број на посети:1937Рејтинг:4Категорија:Институции
ulici-zvegorska-reka-najava Утринава на фејсбук страната на Градоначалникот на Општина Делчево беше објавено видео со кое е...
Објавено на 27 Август 2015, 13.32 часот.
Број на посети:2930Рејтинг:5Категорија:Религија
osvetena-crkvata-sv-kliment-ohridski Денеска од страна на Неговото Високо Преосвештенство, Митрополитот Брегалнички Господин Илиарион беше...
Објавено на 18 Јули 2015, 08.44 часот.
Број на посети:1953Рејтинг:5Категорија:Институции
kej-na-bregalnica-regulacija-juni-2015 Деновиве можат да се забележат интензивни градежни активности во коритото на реката Брегалница во...
Објавено на 02 Јули 2015, 17.00 часот.
Број на посети:1228Рејтинг:0Категорија:Институции
stimuliranje-investicii-vo-delcevo Премиерот Никола Груевски во својот говор на 24-та годишна конференција на Унијата на млади сили на...
Објавено на 28 Јуни 2015, 17.34 часот.
Број на посети:1703Рејтинг:5Категорија:Култура
makedonski-genocid-vo-delcevo Повторно "Крвопролевање".... "Неспокојно дејство".... "Прогонетата македонска мајка"... "Геноцид".......
Објавено на 15 Јуни 2015, 19.18 часот.
Број на посети:1061Рејтинг:5Категорија:Религија
vodici-video-2015 Честитки за најсреќниот пронаоѓач на крстот во водите на реката Брегалница, младиот Винко Златков од...
Објавено на 19 Јануари 2015, 17.42 часот.
Број на посети:1357Рејтинг:4Категорија:Религија
vodici-2015 Со свечен празничен дух, со најголеми почести и празнична атмосфера денеска во Делчево беше одбележан...
Објавено на 19 Јануари 2015, 15.22 часот.
Број на посети:1561Рејтинг:0Категорија:Институции
ulica-gabrovo-2014 Со интензивирањето на градежните работи за изградба на новата улица во село Габрово, на повидок е уште...
Објавено на 24 Септември 2014, 18.27 часот.
Број на посети:1091Рејтинг:0Категорија:Институции
otcet-shehtanski-2014 Градоначалникот на Општина Длечево г-дин Дарко Шехтански на најдобар можен начин на граѓаните на...
Објавено на 07 Септември 2014, 13.45 часот.
Број на посети:1221Рејтинг:3Категорија:Институции
govor-gradonacalnik-7-8-septemri Со порака за заеднички напори за подобрување на сите сфери од општественото живеење во општина Делчево...
Објавено на 07 Септември 2014, 13.03 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#