Delcevo Global online

Сподели дел од себе со светот

Категорија Албуми Фајлови
Кориснички галерииЗбир на фотографии од прикачени од Регистрирани корисници на нашиот сајт
3 8
Видео интервју-аГалерија на видео интервју-а направени од страна на нашите тимови на новинари, со познати и значајни личности од Делчево, кои навистина има што да кажат, за потребите на нашиот веб портал.
Видео галерииНајразлични видео галерии
6 58
ВИДЕО:Холивудски филмски трејлери


Frankenweenie.youtube

Видео галерија на трејлери од позначајни филмски остварувања во филмската индустрија

33 фајлови, последно додадено на Јул. 13, 2012
Преглед на албум 97 пати

ВИДЕО:Европски филмски трејлери


pina.youtube

1 фајлови, последно додадено на Феб. 13, 2012
Преглед на албум 57 пати

ВИДЕО:Комични видеа


OblekuvanjeNaPijano.youtube

2 фајлови, последно додадено на Јул. 07, 2012
Преглед на албум 58 пати

ВИДЕО:Македонски филмски трејлери


SkopjeRemiks.youtube

9 фајлови, последно додадено на Мар. 10, 2012
Преглед на албум 58 пати

ВИДЕО:Македонски филмски остварувања


Zbogum_na_20-ot_vek.youtube

Македонски играни филмови

12 фајлови, последно додадено на Авг. 19, 2012
Преглед на албум 68 пати

Видео:Интересни видео клипчиња


Batman_vo_vasiot_grad.youtube

1 фајлови, последно додадено на Авг. 20, 2012
Преглед на албум 43 пати

6 албуми на 1 страна(и)

U.S.C. productionPortfolio на досегашни ангажмани на нашата продукција. Видео продукција од било каков вид, графички дизајн, web дизајн, дизајн на промотивни материјали итн.
Партнер за ваша доверба.
Наши видео изданијаВидео галерии од наши досегашни видео изданија. Прва независна продукција во Делчево. Видео, фото, аудио, графички дизајн, лого и корпоративен дизајн.
Погледајте дел од нашите досегашни ангажмани.
3 34
ВИДЕО:Звукот на душата/The sound of the soul


Darko_Tasevski-Son.youtube

"Звукот на душата" е деби албум на Дарко Тасевски-Тишка, кој е автор на музиката, аранжманот како и изведувач на музиката. Аудио записот на албумот е сниман во 2006 год. додека видео продукцијата за истиот е правена во 2010 год. Финасирањето на албумот е лично од сопствени сретства на авторот како и видео продукцијата која е подарок за авторот од Првата независна продукција во Делчево: UltimatesoftwareCompound Studio- Delcevo.

11 фајлови, последно додадено на Јан. 30, 2012
Преглед на албум 75 пати

ВИДЕО:Потрага по ќеменето


Potraga_po_kemeneto_Voved.youtube

DVD издание на ЗРА Пијанечки Глас од Делчево, во кое се прикажани сите живи кеменџии од Пијанец, посебно Делчево, посебно Македонска Каменица. Традицијата како дел од иднината....Овековечување на прекрасниот звук на ќеменето, заедно со различните анегдоти и случки поврзани со овој прекрасен народен инструмент.
Стручен соработник на проектот: Димитар Узунски-с.Тработивиште;
Главен уредник и раководител на проектот: Перса Стојановска;
Камерман, видео обработка, монтажа, дизајн, продукција и пост-продукција: Кирчо Анастасов;
Реализација: 2011 година, Делчево, Република Македонија.
Прва независна продукција во Делчево: UltimatesoftwareCompound Studio- Delcevo.

22 фајлови, последно додадено на Авг. 13, 2012
Преглед на албум 77 пати

ВИДЕО:Промотивни видео спотови за Делчево


Delcevo-Minato2CSegasnost2CIdnina.youtube

1 фајлови, последно додадено на Авг. 13, 2012
Преглед на албум 73 пати

3 албуми на 1 страна(и)

Продукциско портфолиоВо оваа категорија се објавени голем дел од досегашните дизајнерски проекти на кои има работено нашата продукција.
6 6
ДВД омоти


OmotTiska.jpg

1 фајлови, последно додадено на Авг. 24, 2012
Преглед на албум 46 пати

Календари0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Банери0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Друг промотивен материјал0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Промотивни и информативни памфлети


Hotel_makedonija_flaerKONECNO1_resize.jpg

4 фајлови, последно додадено на Авг. 25, 2012
Преглед на албум 59 пати

Плакати и постери


kOPACKATAPOSTER1_resize.jpg

1 фајлови, последно додадено на Авг. 26, 2012
Преглед на албум 54 пати

6 албуми на 1 страна(и)

Дизајн за брошури
6 77
Потрага по кеменето


37.jpg

Издание на ЗРА Пијанечки Глас од Делчево, во кое се прикажани сите живи кеменџии од Пијанец, посебно Делчево, посебно Македонска Каменица. Традицијата како дел од иднината....Овековечување на прекрасниот звук на ќеменето, заедно со различните анегдоти и случки поврзани со овој прекрасен народен инструмент.

36 фајлови, последно додадено на Авг. 25, 2012
Преглед на албум 90 пати

Каталог Копачка 2011


Kopacka_2011_020.jpg

Живите легенди на Делчевската и Пијанечката традиција....

20 фајлови, последно додадено на Авг. 26, 2012
Преглед на албум 100 пати

Музејско-археолошка постановка на Делчево0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Каталог "Копачката-Бисер на Пијанечкиот фолклор"0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Останати


Denonokie_korica_resize.jpg

1 фајлови, последно додадено на Авг. 25, 2012
Преглед на албум 51 пати

Каталог КОПАЧКА 2012


Kopacka_2012_konechna_01_resize.jpg

20 фајлови, последно додадено на Апр. 11, 2013
Преглед на албум 51 пати

6 албуми на 1 страна(и)

Општа категоријаОпшта категорија на галерии на фотографии за сите корисници.
Мега настани во регионотМега настани во регионот
3 325
Ратевски бамбурци 2013


Ratevski_bamburci_2013_52.JPG

Ратевски бамбурци 2013

52 фајлови, последно додадено на Јан. 20, 2013
Преглед на албум 82 пати

НУЦК "Никола Јонков Вапцаров"-Делчево во Измир-Турција


IMG_1123_resize.JPG

256 фајлови, последно додадено на Мај. 01, 2013
Преглед на албум 74 пати

Регионална ревија на песни музика и игри "Делчево 2013"


IMG_3610_resize.JPG

17 фајлови, последно додадено на Мај. 13, 2013
Преглед на албум 46 пати

3 албуми на 1 страна(и)

Мега настани во Делчево
20 1,333
Свето Богојавление-Водици


vodici_2015_23.JPG

23 фајлови, последно додадено на Јан. 19, 2015
Преглед на албум 36 пати

Голачки фолклорни средби


gfs_2013_99.JPG

177 фајлови, последно додадено на Авг. 09, 2013
Преглед на албум 117 пати

Расадничка вечер


IMG_8541_resize.JPG

248 фајлови, последно додадено на Авг. 16, 2013
Преглед на албум 358 пати

Прослава:100 години град


katerina_antovska.jpg

2 фајлови, последно додадено на Сеп. 11, 2012
Преглед на албум 52 пати

"Гоцеви денови 2012"


Delcevo_13_10_2012_30.JPG

Делчево-Сабота 13.10.2012 година

30 фајлови, последно додадено на Окт. 14, 2012
Преглед на албум 58 пати

Ретро Римајндер-Г.Ф.С.2010


GolakFolkMeetings2010_7239.JPG

8 фајлови, последно додадено на Окт. 16, 2012
Преглед на албум 44 пати

Ден на дрвото-Засади ја својата иднина


IMG_3651_resize.JPG

Повеќе инфо на сл. линк

23 фајлови, последно додадено на Ноем. 21, 2012
Преглед на албум 72 пати

Ден на Св.Цар Константин и Царица Елена


IMG_5238_resize~0.JPG

Фотографии од одбележувањето на денот на Светите Цар Константин и Царица Елена во село Разловци на 03.06.2013 година. По овој повод во црквата која го носи името на овие светци-црква која е истовременик на Разловечкото востание беше служена света литургија од страна на Неговото Преосвештенство, Митрополитот Брегалнички г-дин Иларион.

5 фајлови, последно додадено на Јун. 04, 2013
Преглед на албум 40 пати

Одбележување на Разловечко востание


IMG_4167_resize.JPG

19.05.2013 година. Село Разловци-Делчево, Рапублика Македонија.Знамето на Разловечкото востание повторно се развеа во Разловци. Разловчани се потсетија на славното минато.

161 фајлови, последно додадено на Мај. 20, 2013
Преглед на албум 53 пати

Матуранти во Делчево


IMG_3936_resize.JPG

Фотографии од Матурската прослава на матурантите од СОУ ММ Брицо. Петок 17.05.2013 година

133 фајлови, последно додадено на Мај. 18, 2013
Преглед на албум 188 пати

Ѕвегорска СУРОВА


IMG_7744_resize.JPG

50 фајлови, последно додадено на Јан. 15, 2013
Преглед на албум 235 пати

Новогодишен концерт НЈ Вапцаров


IMG_5138_resize.JPG

12 фајлови, последно додадено на Дек. 23, 2012
Преглед на албум 49 пати

20 албуми на 2 страна(и) 1

РепрезентативноДелчево низ фотографии кои го карактеризираат како општина полна со убавини, неодоливи глетки, прекрасни прикази на се она што го класифицира како преубава општина од исток на Македонија.
7 129
Галерија на панорамски фотографии


GolakFolkMeetings2010_7111.JPG

4 фајлови, последно додадено на Ноем. 08, 2010
Преглед на албум 139 пати

Урбаниот дух на Делчево


Zima2012_11.JPG

13 фајлови, последно додадено на Дек. 11, 2012
Преглед на албум 125 пати

Магијата на руралните места во Делчево


Old_vehicle_Star_Istevnik.jpg

22 фајлови, последно додадено на Јун. 02, 2014
Преглед на албум 210 пати

Настани


Vodici_2010__5.jpg

18 фајлови, последно додадено на Ноем. 08, 2010
Преглед на албум 126 пати

Верба во Бог-Копнеж за вечност


IMG_4498_resize.JPG

14 фајлови, последно додадено на Јул. 18, 2015
Преглед на албум 136 пати

"Делчево-Впечатливо"


sonce_vo_grad_1.JPG

10 фајлови, последно додадено на Јун. 02, 2014
Преглед на албум 97 пати

Актуелности


nov_park_06_2015_22.jpg

Фотографии од актуелни случувања во Делчево

48 фајлови, последно додадено на Јул. 02, 2015
Преглед на албум 51 пати

 

 

7 албуми на 1 страна(и)

Делчево "през" денФотографии од општина Делчево преку ден. Ритамот на дневното пулсирање на општината.
4 55
Пулсот на асфалтот


Komunizam_Vs_Romantizam~0.JPG

3 фајлови, последно додадено на Ноем. 08, 2010
Преглед на албум 86 пати

Дневна "шема" на младите


gruevski_todorov_delcevo_08.JPG

26 фајлови, последно додадено на Апр. 18, 2014
Преглед на албум 206 пати

Часот на гужвата (Rush hour)


akcija_volonteri_pazar6.JPG

6 фајлови, последно додадено на Јун. 23, 2012
Преглед на албум 72 пати

Во центарот на градот


Johan_2.jpg

20 фајлови, последно додадено на Апр. 11, 2013
Преглед на албум 180 пати

 

 

4 албуми на 1 страна(и)

Делчево ноќеска...Категорија на фотографии од ноќниот живот во Делчево
4 185
Делчево ноќеска


petok_02_03_2013_6.JPG

Фотографии од вечерни случувања во Делчево: Забави, забави и само забави.... и по некоја згода и незгода.

181 фајлови, последно додадено на Авг. 03, 2013
Преглед на албум 348 пати

Најдобар пар0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Потпивнато, распеано0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Позираат не се шалат


Pulse_of_youth_in_Delcevo~0.JPG

4 фајлови, последно додадено на Ноем. 08, 2010
Преглед на албум 100 пати

 

 

4 албуми на 1 страна(и)

ЗабаваКатегорија на фотографии од забавен карактер.
1 25
Смешно


selski_futbal_4.jpg

Објавување на фотографии од забавен карактер. Овој албум содржи дополнителни албуми

25 фајлови, последно додадено на Јун. 01, 2014
Преглед на албум 92 пати

 

 

1 албуми на 1 страна(и)

МодаКатегорија на фотографии поврзани со модните трендови
8 35
Долна облека


weirddress.png

19 фајлови, последно додадено на Феб. 19, 2012
Преглед на албум 93 пати

Горна облека


Avatar-Try-phuna.jpg

2 фајлови, последно додадено на Феб. 11, 2012
Преглед на албум 51 пати

Фустани0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Шапки0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Обувки0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Фризури


hairstyle-model.jpg

2 фајлови, последно додадено на Феб. 19, 2012
Преглед на албум 51 пати

Модни детали0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Тетоважи


vine-3d-tattoo.jpg

12 фајлови, последно додадено на Мар. 04, 2012
Преглед на албум 81 пати

 

8 албуми на 1 страна(и)

ФилмовиКатегорија на фотографии поврзани со филмската индустрија
3 84
Најдобрите топ 100 филмови0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Star wars legacy/Наследството на Ѕвездени војни


darth-vader_duel.jpg

52 фајлови, последно додадено на Јан. 29, 2012
Преглед на албум 94 пати

Актуелни фото материјали


meeting_evil_6.jpg

32 фајлови, последно додадено на Авг. 04, 2012
Преглед на албум 73 пати

3 албуми на 1 страна(и)

ПровокативноКатегорија на фотографии со провокативен карактер
Славни и богатиКатегорија на фотографии од Џет сетот во светски рамки
Култура и СубкултураОпшта категорија на фотографии поврзани со Култура и субкултура.
1 0
ИсторијаФотографии поврзани со историски настани и личности од Делчево, Пијанец и регионот.

0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

 

 

1 албуми на 1 страна(и)

МузикаКатегорија на фотографии поврзани со музичката индустрија
4 108
Рок група Red Rose од Делчево


Red_Rose_in_Insomnia__13_11_2010_07.JPG

59 фајлови, последно додадено на Ноем. 14, 2010
Преглед на албум 66 пати

Серенада


Serenada15.JPG

21 фајлови, последно додадено на Јун. 22, 2012
Преглед на албум 95 пати

Дарко Тасевски -Тишка СОЛО ГИТАРИСТ


Darko_Tasevski-Tiska5~0.jpg

5 фајлови, последно додадено на Феб. 09, 2012
Преглед на албум 52 пати

Група Disaster од Делчево


Disaster_concert_2.JPG

23 фајлови, последно додадено на Авг. 12, 2012
Преглед на албум 67 пати

 

 

4 албуми на 1 страна(и)

Ликовна уметност
3 82
Александар Белогаски


Delo_Br_06_Aleksandar_Belogaski-Delcevo.jpg

Овој албум содржи дела на младиот уметник Александар Белогаски од Делчево, кој е внук на големиот Љубомир Белогаски-светски познатиот акварелист, роден во с.Тработивиште, општина Делчево

40 фајлови, последно додадено на Јун. 15, 2015
Преглед на албум 122 пати

Ален Спасевски


Avtoportret.jpg

Албум на дела од младиот уметник Ален Спасевски од Делчево. Графичар, акварелист, сликар на современи теми со призрак на класична тонација и импресионизам.. Студент на факултетот за Ликовни уметности во Скопје, на одделот графика

33 фајлови, последно додадено на Ноем. 28, 2010
Преглед на албум 119 пати

Изложби


IMG_3843_resize.JPG

9 фајлови, последно додадено на Ноем. 25, 2013
Преглед на албум 45 пати

3 албуми на 1 страна(и)

Театар
4 188
Театарска претстава "Нешто слично"


Thetar_play_Something_similar2.jpg

7 фајлови, последно додадено на Ноем. 08, 2010
Преглед на албум 63 пати

"Погодете кој доаѓа на вечера"


Pretstava_Pogodete_143.jpg

Доделување на признанија за успешните активисти на Општинската организација на Црвен крст од Делчево за изминатата работна година. Изведба на Театарска претстава "Погодете кој доаѓа на вечера?" во изведба на самите активисти на Црвен крст од Делчево. Настанот се одржа на 04.10.2012 година

143 фајлови, последно додадено на Окт. 08, 2012
Преглед на албум 83 пати

"Снежана и седумте џуџиња" 14.12.2012


snezana_6.jpg

6 фајлови, последно додадено на Дек. 14, 2012
Преглед на албум 52 пати

24.12.2013 год. Театарска претстава: "Одбележани"


pretstava_mvr_obce_32.JPG

Театарска претстава во реализација на Центар за култура "Ацо Шопов" а во организација на МВР од СВР Штип со подршка на ОБСЕ и повеќе општини во регионот.
Во Делчево претставата се одржа во Спомен домот АСНОМ во Делчево, со подршка на Градоначалникот на Општина Делчево, Дарко Шехтански.

32 фајлови, последно додадено на Дек. 26, 2013
Преглед на албум 47 пати

 

 

4 албуми на 1 страна(и)

Фолклор
1 25
Фолклор


IMG_0119_resize.JPG

25 фајлови, последно додадено на Мај. 11, 2014
Преглед на албум 71 пати

 

 

1 албуми на 1 страна(и)

Литература
1 4
Промоција Стојан Тарапуза:11.11.2013


tarapuza3.JPG

4 фајлови, последно додадено на Ноем. 12, 2013
Преглед на албум 33 пати

 

 

1 албуми на 1 страна(и)

Наука и ТехнологијаКатегорија на галерии поврзани со наука и технологија.
6 8
Компјутери


ethernet.jpg

1 фајлови, последно додадено на Феб. 12, 2012
Преглед на албум 41 пати

Астрономија0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Математика0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Физика


graphene2.jpg

2 фајлови, последно додадено на Апр. 13, 2013
Преглед на албум 43 пати

Автомобили0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Разно


gragjanin.png

5 фајлови, последно додадено на Јун. 22, 2012
Преглед на албум 56 пати

6 албуми на 1 страна(и)

ИсторијаФотографии поврзани со историски настани и личности од Делчево, Пијанец и регионот.
1 18
Последната Пијанечка чета војводи


Poslednata_Pijanecka_ceta_143.JPG

Фотографии поврзани со постоењето на последната Пијанечка чета на војводи кои се бореле против српската власт во регионот на Пијанец.

18 фајлови, последно додадено на Јун. 06, 2013
Преглед на албум 73 пати

 

 

1 албуми на 1 страна(и)

Спорт и рекреацијаФотографии од спортски и рекреативни настани, и личнисти поврзани со спорт и рекреација
8 452
Автомобилизам


IMG_4136_resize~0.JPG

13 фајлови, последно додадено на Авг. 11, 2014
Преглед на албум 47 пати

Ракомет


Rekomet_maski_002.JPG

98 фајлови, последно додадено на Ноем. 07, 2010
Преглед на албум 192 пати

Још-поубавата страна на кошарката


klubski_4.JPG

Још-поубавата страна на кошарката. Делчево пополека станува дом на прекрасни дами спортисти, кои со својот шарм, едноставно ја пленат делчевската јавност....Милина.... Овие млади девојки го привлекуваат вниманието како на партерот во спортската сала при СОУ ММ Брицо, така и надвор од теренот. Кошаркарките на КК Клубски, ветуваат убава спортска сезона и многу возбудувања на спортскиот терен.Секогаш насмеани, од се срце расположени, полни со елан и позитивен дух, овие млади девојки се репер за дори спортисти, на кои младите генерации и таленти во Делчево можат да им се угледаат. Дружељубивоста не може да се одглуми, таа едноставно зрачи...

47 фајлови, последно додадено на Феб. 18, 2013
Преглед на албум 60 пати

Одбојка


Odbojka60_.JPG

61 фајлови, последно додадено на Ноем. 07, 2010
Преглед на албум 105 пати

Кик Бокс0 фајлови
Преглед на албум 0 пати

Футбал


IMG_8218_resize.JPG

55 фајлови, последно додадено на Авг. 11, 2013
Преглед на албум 76 пати

Планинарење


Pl_mars_12_10_2014_54.JPG

174 фајлови, последно додадено на Окт. 13, 2014
Преглед на албум 91 пати

Лов и риболов


SRD_Bragalnica_3.JPG

4 фајлови, последно додадено на Апр. 05, 2013
Преглед на албум 42 пати

 

8 албуми на 1 страна(и)

Политика
2 62
Настани


IMG_3368_resize.JPG

19 фајлови, последно додадено на Ноем. 21, 2013
Преглед на албум 47 пати

Еко акција на УМС 08.09.2013


IMG_9836_resize.JPG

43 фајлови, последно додадено на Сеп. 08, 2013
Преглед на албум 54 пати

 

2 албуми на 1 страна(и)

РазноКатегорија на фотографии кои не можат да се сместат другите означени категории, или припаѓаат на категорија која не постои во системските категории.Доколку се појават повеќе фотограафии кои можат да се подредат во посебна категорија, администраторот ке ги идентификува и ке направи посебна категорија во соодветната област и ке ги премести фотографиите таму.
3,301 фајлови во 111 албуми и 29 категории со 2 коментари погледнати 325,022 пати

Фајлови по случаен избор
Odbojka03_.JPG
SuperAdmin
03_09_2010_SPORTSKI_MARS-Sveti_vodi-s_Trabotivishte__42_.JPG
SuperAdmin
IMG_0113_resize.JPG
IMG 0113 resizeSuperAdmin
Futsal_03_07_2012_21.JPG
SuperAdmin
GolackiFolklorniSredbi2012_44.JPG
Голачки фолклорни средби 2012Фотографија од еден од најзначајните фолклорни фестивали во Источна Македонија. Голачки фолклорни средбо 2012 година, кој се одржува на врвот на планината Голак на надморска висина од 1536 м кај манастирот Св.Пантелејмон секоја година вечерта 7-ми спроти 8-ми август, во чест на овој светец. На т.н. СОБОРИШТЕ оваа вечер традиционално по 18-ти пат присуствуваа над 5000 годсти-соборјани. Манифестацијата ГФС е се одржува под покровителство на градонасчалникот на општина Делчево г-дин Горан Малешевски во соработка со Министерството за култура на РМ.SuperAdmin
IMG_3931_resize.JPG
Матуранти 2013Фотографии од прославата на Матурската вечер на матурантите од СОУ ММ Брицо. Петок 17.05.2013 годинаkirco
gfs_2013_97.JPG
Голачки фолклорни средби 2013kirco
IMG_8485_resize.JPG
Расадничка вечер 2013Фотографии од традиционалната "Расадничка вечер 2013" која се одржа на 15.08.2013 година во истоимената населба во Делчево.kirco
IMG_8525_resize.JPG
Расадничка вечер 2013Фотографии од традиционалната "Расадничка вечер 2013" која се одржа на 15.08.2013 година во истоимената населба во Делчево.kirco
_MG_4932_resize.JPG
kirco

Последно додатени
IMG_4498_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4490_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4482_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4474_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4469_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4462_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4454_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
IMG_4445_resize.JPG
kircoЈул. 18, 2015
nov_park_06_2015_22.jpg
kircoЈул. 02, 2015
nov_park_06_2015_21.jpg
kircoЈул. 02, 2015

Кој е online?
Има 11 регистрирани корисници.  Најновиот регистриран корисник е stojanovski.  Вкупно има 3 посетители online: 0 регистрирани корисници и 3 гости.  Најмногу корисници кои биле online се: 23 на 01/15/13 at 15:54.  Регистрирани корисници кои биле online се: 10 minutes: .