facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 

akcija 22112013_2

Во петок 22.11.2013 година со почеток во 12.30 часот во спортската сала на при СОУ ММ Брицо од Делчево се одржаа двата спортски натпревари во мал футбал на општинско ниво, помеѓу машките и женските екипи на двете основни училишта во нашиот град.

 akcija 22112013_5

Екипите на Основното општинско училиште "Ванчо Прќе" се покажаа како поуспешни и во двата натпревари над екипите на ООУ "Св.Климент Охридски".

Женската екипа на Ванчо Прќе ја совлада соодветната екипа од Св.Климент Охридски со резултат 5:4, додека машката екипа од истото училиште извојува победа со убедлив резултат од 3:0.

 akcija 22112013_9

Со овие рузултати двете екипи од ООУ Ванчо Прќе од Делчево се изборија за продолжување на натпреварувањето на регионално ниво со соодветните ученички екипи од училиштата во нашиот регион и опкружување. Терминот за овие регионални натпревари ке биде дополнително утврден.

Унапредувањето на спортот и рекреацијата уште од најмлади школски денови е еден од приоритетите и доминантните карактеристики во програмата за работа на Општина Делчево и Градоначалникот Шехтански, со што посебен акцент се дава на групните колективни спортови, секако притоа не заборавајки ги и успешните резултати на поединечните (индивидуални) спортови.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Спорт и рекреација

Последни актуелни вести

Број на посети:784Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1641Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1474Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2021Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:922Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.

Поврзани статии

Број на посети:2308Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
bregalnica-sloga-najava-za-13-08-2013 Во рамки на подготвителните активности за претстојната сезона во третата фудбалски лига, екипата на ФК...
Објавено на 11 Август 2013, 18.48 часот.
Број на посети:1001Рејтинг:1Категорија:Спорт и рекреација
bregalnica-osogovo-11-08-2013  Во недела 11.08.2013 година со почеток во 17.30 часот на градскиот стадион "Гоце Делчев" во...
Објавено на 11 Август 2013, 17.51 часот.
Број на посети:889Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
asfaltiranje-igralishte-oou-vanco-prke Онака како што беше предвидено според динамичкиот план за работа на Градоначалникот на Општина Делчево...
Објавено на 24 Јули 2013, 14.44 часот.
Број на посети:1328Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
planinarski-marsh-cvetnici-2013 Во недела 28.04.2013 година со почеток во 09.00 часот во атарот на село Очипала-општина Делчево...
Објавено на 28 Април 2013, 18.31 часот.
Број на посети:922Рејтинг:5Категорија:Спорт и рекреација
kadeti-bregalnica Во сабота 13.04.2013 година со почеток во 13.00 часот на градскиот стадион во Делчево ке се одигра...
Објавено на 12 Април 2013, 10.48 часот.
Број на посети:534Рејтинг:0Категорија:Спорт и рекреација
delcevo-domakin-na-najelitnata-makedonska-kosarka Во сабота 13.04.2013 година Делчево повторно ке биде домаќин на најелитното кошаркарско натпреварување...
Објавено на 10 Април 2013, 22.55 часот.
Број на посети:356Рејтинг:3Категорија:Спорт и рекреација
2013-04-05-17-24-08 Во четврток 04.04.2013 година во Спомен домот АСНОМ се одржа Јавно отворено годишно собрание на СРД...
Објавено на 05 Април 2013, 16.27 часот.
Број на посети:392Рејтинг:4Категорија:Спорт и рекреација
2013-04-03-20-22-15 По иницијатива на повеќе спортски риболовци во општина Делчево, кои активно се занимаваат со спортски...
Објавено на 03 Април 2013, 20.04 часот.
Број на посети:697Рејтинг:0Категорија:Спорт и рекреација
2013-02-18-10-19-53 Во недела 17.02.2013 година со почеток во 11.00 часот и во 15.00 часот во спортската сала при СОУ ММ...
Објавено на 18 Февруари 2013, 09.46 часот.
Број на посети:324Рејтинг:0Категорија:Спорт и рекреација
2012-12-30-19-07-30Вчера, наставниците по физичко и здравствено образование од образовните институциии од општина Делчево...
Објавено на 30 Декември 2012, 19.07 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#